Marcel

szpak PNG

Założycie studia kreatywnego Space Monkeys. Filozof, myśliciel, strateg, projektant graficzny, pisarz, filmowiec, ilustrator, malarz, światowej sławy łyżwiarz figurowy, lekkoatleta, lekkoduch, wielbiciel drzew i krzewów, jedyny, niepowtarzalny, artysta Marcel.

Marcel to nie jest moje prawdziwe imię. To nazwa z domu, od rodziców, od mamy. Jakoś tak zaraz po chorobie. Dwanaście lat na karku i nagle Marcel to, Marcel tamto. To jakby nadane przez rodziców drugie imię. Nowa tożsamość. O krok od śmierci wprost w ponowne narodziny. Dziś Marcin brzmi już nieco obco. Ale przecież to ja. Marcin Marczuk napisane w dowodzie, ale na co dzień jestem Marcelem. Sobą. Naturalnie jest być Marcelem. Lubię typa. Lecimy sobą przez kosmos na wielkiej wirującej planecie podążając za słońcem. Czarne dziury na środku naszych oczu zasysają światło na końcu tunelu. Tak to widzimy. Rzeczywistość płynąca falami form. Prosto do naszych oczu. Do naszych serc. Czujesz? 

Były architekt wnętrz. W 2009 roku zmienił swoją ścieżkę zawodową aby stać się artystą. Przez 5 lat pracował jako freelancer – projektant graficzny. Dołączył również do redakcji czasopisma „Zupełnie Inny Świat” gdzie przez 5 kolejnych lat tworzył wszystkie materiały graficzne i filmowe związane z wydawaniem czasopisma i jego promocją. Stał się zastępcą redaktora naczelnego oraz dyrektorem artystycznym całości oprawy graficznej. W tym czasie pracował również jako projektant graficzny dla różnych marek projektując logotypy, identyfikacje wizualne, strony internetowe i projekty artystyczne. Z bagażem doświadczenia w 2014 roku założył studio kreatywne Space Monkeys, które prowadzi do dziś. Zawodowo współpracuje z polskimi i zagranicznymi markami budując strategie wizualne, projektując logotypy i systemy identyfikacji wizualnych.

Gdzie jest świadomość? Materializuje się przeze mnie. Jestem tu aby doświadczyć tego, że tu jestem.  

szpak PNG black